Kalender

nov
14
zo
BSG wandeling: Hollandse Rading door de bossen nabij Lage Vuursche. @ ns station Hollandsche rading
nov 14 @ 23:00 – nov 15 @ 17:00

Beste BSG wandelaars,

 Hierbij nodigen we jullie uit voor een wandeling van de Nivon Bergsportgroep Rotterdam op zondag 14 november. 
We gaan een rondwandeling maken in een bosrijk gebied nabij Lage Vuursche met ongetwijfeld mooie
herfstkleuren; deze wandeling begint en eindigt bij het NS station Hollandse Rading. 
Deze rondwandeling vanaf het station is circa 16 kilometer lang een bijlage met de route ontvangt u bij opgave.

Onderweg is er beperkt horeca , dus daarom het advies om zelf voldoende eten
en drinken mee te nemen. 
We verzamelen bij de westelijke uitgang van NS station om 11:00. De trein uit Rotterdam Centraal
( vertrek 9:35 ) arriveert met een overstap in Utrecht CS om 10:53 op station Hollandse Rading.

Voor degene die met de auto komen is er nabij het station Hollandse Rading aan de Vuurse Dreef  een parkeerplaats.

Als je wilt meelopen met deze wandeling, dan graag uiterlijk zaterdag 13 november 16:00 aanmelden via een mail aan :
BSGRotterdamwandelingen@gmail.com

Bij de aanmelding graag aangeven als je met iemand wilt meerijden of aangeven hoeveel wandelaars je wilt meenemen als je met de auto gaat.

We hopen dat veel leden weer gaan meelopen met deze BSG wandeling.

Met vriendelijke groeten,
Wandelcommissie BSG

dec
12
zo
BSG wandeling bij Bergen op Zoom @ Stayokay Bergen op Zoom
dec 12 @ 11:00 – 17:00

Beste BSG wandelaars,

Hierbij nodigen we jullie uit voor een wandeling van de Nivon Bergsportgroep Rotterdam op zondag 12 december.  We gaan een rondwandeling maken in een bosrijk gebied nabij Bergen op Zoom met hopelijk nog wat mooie herfstkleuren; deze wandeling begint en eindigt bij het Stayokay Bergen op Zoom, Boslustweg 1, 4624RB Bergen op Zoom en is circa 16 kilometer lang. In de bijlage vindt je meer informatie over deze wandeling, die grotendeels over onverharde paden gaat en het is goed mogelijk om deze wandeling wat in te korten.

Onderweg is er geen horeca ( de Stayokay is gesloten ) , dus daarom het advies om zelf voldoende eten en drinken mee te nemen.

We verzamelen zondag 12 december om 11:00 voor de Stayokay. Voor degene die met de auto komen zijn er nabij de Stayokay  parkeerplaatsen langs de Boslustweg.

De trein uit Rotterdam Centraal ( vertrek 9:21 ) arriveert 10:15 op station Bergen op Zoom. Vandaar is het circa 40 min ( 3 km ) lopen naar het startpunt bij de Stayokay; zie Google maps voor de looproute.  Met bus 112 kan je vanaf het station naar het Brava ziekenhuis, dat langs de A4 op 800 meter van de Stayokay ligt, maar helaas sluit deze bus slecht aan op de trein.

Als je wilt meelopen met deze wandeling, dan graag uiterlijk zaterdag 11 december 16:00 aanmelden via een mail aan : BSGRotterdamwandelingen@gmail.com

Bij de aanmelding graag aangeven als je met iemand wilt meerijden of aangeven hoeveel wandelaars je wilt meenemen als je met de auto gaat.

Zaterdag 11 december rond 18:00 wordt er een mail gestuurd naar degenen die zich hebben aangemeld, zodat je zelf contact kan opnemen als je wilt meerijden met andere leden.

In deze Coronatijd is het verstandig om bij het meerijden een mondkapje op te doen en ook eventueel een zelftest te doen.

We hopen dat veel leden weer gaan meelopen met deze BSG wandeling.

Met vriendelijke groeten,

Wandelcommissie BSG

dec
15
wo
Eindejaar Halklim-wedstrijd BSG @ nog nader bekent maken
dec 15 @ 19:30 – 23:00
feb
13
zo
BSG Rotterdam wandeling bij Capelle a/d IJssel @ Metrostation de terp
feb 13 @ 11:00 – 17:00

Beste BSG wandelaars,

Hierbij nodigen we jullie uit voor een wandeling van de Nivon Bergsportgroep Rotterdam op zondag 13 februari. 

We gaan een rondwandeling maken bij Capelle a/d Ijssel ,langs de Hollandse IJssel, park Hitland en het Schollebos.

Deze wandeling begint en eindigt bij het metrostation De Terp, dat het eindpunt is van lijn C.

Bij opgave ontvang je de kaart en route beschrijving. Onderweg is er beperkt horeca , dus daarom het advies om zelf voldoende eten en drinken mee te nemen.

We verzamelen zondag 13 februari om 11:00 bij metrostation De Terp ( metro arriveert om 10:57 ).

Als je wilt meelopen met deze wandeling, dan graag uiterlijk zaterdag 12 februari  16:00 aanmelden via een mail aan :

BSGRotterdamwandelingen@gmail.com

We hopen dat veel leden weer gaan meelopen met deze BSG wandeling.

Met vriendelijke groeten,

Wandelcommissie BSG

Yvette, Marianne, Niek

mrt
9
wo
BSG Klimhal klimcompetitie @ klimmuur
mrt 9 @ 19:30 – 22:45

De uitgestelde oudejaar klimcompetitie van 2021 gaat nu eindelijk door.
We rekenen op jullie spierballen maar doen het voor de fun, vol begrip dat het leveren van een topprestatie moeizaam is na de lock-downs die we hebben gehad.

De competitie is alleen voor leden van de BSG.

mrt
13
zo
BSG wandeling 13 maart, vanaf station Santpoort-Zuid door duinen en over strand @ Station Santpoort-Zuid
mrt 13 @ 11:00 – 17:00

Beste BSG wandelaars,

Hierbij nodigen we jullie uit voor een wandeling van de Nivon Bergsportgroep Rotterdam op zondag 13 maart. 

We gaan een mooie rondwandeling van 16 km maken vanaf het NS station Santpoort-Zuid ( NH ) door de duinen en langs het strand.  Meer informatie is te vinden in de bijlage met de routebeschrijving en de kaart die te ontvangen bij je opgave.

Onderweg is er beperkt horeca , dus daarom het advies om zelf voldoende eten en drinken mee te nemen. We verzamelen zondag 13 maart om 11:00 bij station Santpoort-Zuid.

De Intercity vertrekt om 9:42 uit Rotterdam CS en met een overstap in Haarlem, arriveert de sprinter om 10:52. Nabij het station zijn er ook parkeer mogelijkheden voor degenen, die met de auto komen.

Als je wilt meelopen met deze wandeling, dan graag uiterlijk zaterdag 12 maart  16:00 aanmelden via een mail aan : BSGRotterdamwandelingen@gmail.com

Bij de aanmelding graag aangeven of je met de auto komt en hoeveel wandelaars eventueel kunnen meerijden.

We hopen dat veel leden weer gaan meelopen met deze BSG wandeling.

Met vriendelijke groeten,

Wandelcommissie BSG

Yvette, Marianne, Niek

mrt
19
za
Bivak 2022, Limburg 19 en 20 maart @ nog nader bekend maken
mrt 19 @ 07:00 – mrt 20 @ 20:00
Bivak 2022, Limburg 19 en 20 maart @ nog nader bekend maken

Bivaktocht 19/20 maart 2022, Daar is ie weer!!!

Ons jaarlijks weekeinde “back to basic” van de Nivon Bergsportgroep Rotterdam.

Helaas door Corona 2 jaar weggeweest rekenen wij erop dat de bivaktocht in maart wel weer kan. Twee dagen stappen met je hele hebben en houden weg gepropt in de rugzak. Lekker 50 km stoempen over onverharde en half verharde paden met een overnachting in een dennenbosje onder de (hopelijk zichtbare) sterrenhemel. Een ieder die het al eens heeft gedaan weet hoe lekker het kan zijn….

 

Tevens de gelegenheid om je buitensportuitrusting (met uitzondering van je tent) eens grondig te testen op: Duurzaamheid, waterdichtheid, draagcomfort, temperatuurbereik en gewicht.
Ook de ultieme testcase van eigen conditie voor de aankomende zomer.

Kortom een weekend dat je eigenlijk niet zou mogen missen.

Vanwege de in 2020 nog heersende varkenspest, in een groot deel van de Belgische Ardennen, zijn we toen op zoek gegaan naar een on-Nederlands alternatief; het Mergelheuvellandschap van Limburg!

Snel voorbereid maar wat blij verrast tijdens de voorbereiding in 2020. Ondanks dat toen storm Ciara ons probeerde tegen te werken hadden we een droog weekend met prachtige vergezichten.

Al meer dan 100 jaar staat het  Zuid Limburgse Mergelland bekend als een wandelparadijs. Al rond 1900 reisden welgestelde Hollanders naar dit uniek stukje Nederland. Een netwerk van wandelpaden en inmiddels ook mountainbikepaden slingeren dwars door weilanden en korenvelden.

Zoals al gezegd lopen wij dit keer een deel van het Krijtlandpad; grindpaden op het glooiende plateau, steile bospaden, holle wegen, modderige boerenwegen door de weilanden van het ene draaihekje naar het andere. De beekdalen van de Gulp en de Geul bepalen de imposante vergezichten. Ook de vakwerkhuizen, de Mariabeelden, kastelen en kruizen op kruispunten van wegen bepalen het beeld langs de route. On-Nederlands zijn ook de soms flinke hoogte verschillen.

Wil jij van dit alles ook meegenieten en je pelgrim voelen in eigen land?

Aanmelden vóór zaterdag 12 maart! zodat wij een carpool indeling kunnen maken.

Voor opgave / inlichtingen / kun je contact opnemen met Piet de Greef.
E-mail  nivonbsgact.pdegreef@gmail.com

Eten, branders en pannen etc. door deelnemers per auto zelf te regelen. Vermeld ook of je al vervoer hebt, wilt en/of hoeveel vrije plaatsen beschikbaar in de auto, je mob-nummer e.d.  En ben je wel mobiel om bv naar een metrostation af te reizen e.d. geef dit aan.

De bivaktocht gaat weer of geen weer altijd door (*)!

(* disclamer blijft wel de covid / corona maatregelen )

apr
2
za
Alternatief Nieuwjaarweekend 2/3 april 2022, Nivonhuis de Banjaert @ Nivonhuis De Banjaert
apr 2 @ 10:00 – apr 3 @ 16:00

We hebben genoeg aanmeldingen om een altenatief BSG Nieuwjaar weekend te organiseren.

Navraag gedaan er plek was in div. Nivonhuizen en daaruit kwam naar voren dat er voldoende kamers beschikbaar waren in het Nivonhuis De Banjaert in Wijk aan Zee, dus lekker wandelen langs het strand en door de duinen met hopelijk geen last van Tata steel.

Het bestuur heeft met de aanmeldings-secretaris van De Banjaert kunnen afspreken dat er vanaf heden t/m 10 februari voor 1 / 2 / 3 april 8-stuks twee persoonskamers beschikbaar zijn voor reserveringen door de BSG-leden.

De BSG leden, die inderdaad meewillen met dit BSG weekend, moeten zelf reserveren bij Nivonhuis De Banjaert, onder vermelding van BSG Rotterdam.

Na 10 februari zal de aanmelding secretaris van de Banjaert deze 8 kamers weer vrijgeven en kunnen andere mensen deze kamers reserveren, indien ze niet geboekt zijn door BSG leden.

De BSG leden moeten zelf bepalen of ze willen arriveren op 1 april of 2 april, maar het BSG weekend is op 2 en 3 april. 

Graag even melden aan het bestuur, email bestuur@nivonbergsportrotterdam.nl als je inderdaad hebt gereserveerd bij de Banjaert en voor welke dagen, zodat we ook kunnen kijken wie evt. met elkaar kan meerijden.

Het voorlopige programma voor 2/3 april : wandelen op zaterdag en zondag; gezamenlijk avondmaaltijd op zaterdag 2 april. Verder zelf zorgen voor de maaltijden.

Groeten,

Het BSG bestuur,

George, Esther, Piet, Niek

apr
6
wo
Algemene Ledenvergadering van de Bergsportgroep Rotterdam @ Nivon Rotterdam
apr 6 @ 19:30 – 22:00

Nog geen details bekend

apr
10
zo
BSG wandeling Goirle, 10 april 2022 @ Sint-Jans de Doperkerk
apr 10 @ 11:00 – 17:45

Beste wandelaars,

Hierbij nodigen we jullie uit voor een wandeling van de Nivon Bergsportgroep Rotterdam op zondag 10 april. 

We gaan een  rondwandeling van 16 km maken vanaf Goirle door het mooie Brabantse landschap. 

Vraag om meer informatie met de routebeschrijving en de kaart bij je opgave.

Onderweg is er beperkt horeca , dus daarom het advies om zelf voldoende eten en drinken mee te nemen.

We verzamelen zondag 10 april  om 11:00 bij het startpunt van de wandeling in Goirle : Sint-Jans de Doperkerk, Kerkstraat 1, 5051LA Goirle

Parkeren kan op zondag gratis op de parkeerplaatsen aan het Kerklaantje of in de parkeergarage de Hovel, Kalverstraat, 5051NP Goirle.

Als je wilt meelopen met deze wandeling, dan graag i.v.m. carpoolen uiterlijk vrijdag 8 april 23:00 aanmelden via een mail aan : BSGRotterdamwandelingen@gmail.com

Aangezien Goirle per openbaar vervoer lastig bereikbaar is, willen we de deelnemers zoveel mogelijke laten carpoolen. Bij de aanmelding daarom graag aangeven of je wilt meerijden.

Als je met de auto komt, dan graag bij aanmelding aangeven hoeveel wandelaars kunnen meerijden en waar je ze kan oppikken.

We hopen dat veel leden weer gaan meelopen met deze BSG wandeling.

Met vriendelijke groeten,

Wandelcommissie BSG; Yvette, Marianne, Niek